четверг, 22 декабря 2011 г.

Конспект уроку української мови


Кузнєцова Анастасія Валеріїва
студентка групи УА 5
Севастопольського міського
гуманітарного університету

Науковий керівник:
Попова Олена Анатоліївна

Керівник від бази практики:
Борисенко Олена Петрівна

Конспект
уроку української мови
Тема: Речення з однорідними членами
Урок проведено: 15 грудня 2011 у 8-А класі
Мета: повторити відомості про однорідні члени речення; поглибити знання про тип зв’язку між однорідними членами; про поєднання слів, що не є однорідними; правильно інтонувати речення з однорідними членами; у записаних реченнях підкреслювати однорідні члени; розвивати пунктуаційну зіркість; виховувати допитливість, уважне та дбайливе ставлення до природи.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
      Наочність: оформлення дошки (Додаток А)
      Дидактичний матеріал: картки з реченнями (Додаток Б)
Підручник: Українська мова/ Бондаренко Н.В.- К, Освіта, 2008.- С. 140- 143

Структурно-композиційна схема уроку
                                      I.     Організація класу на роботу
                                   II.     Мотивація
a)                      Розповідь вчителя про ківі
b)                      Словникова робота
c)                      Проблемне завдання
                                III.     Оголошення теми та мети уроку
a)                      Запис речення
b)                      Робота з підручником за варіантами
                                IV.     Узагальнення і систематизація  нових знань
                                   V.     Рефлексія
                                 VI.     Домашнє завдання
                              VII.     Оцінювання





Хід уроку
                                      I.     Організація класу на роботу (1 хв).
Вступне слово вчителя
-  Доброго дня! Сідайте будь ласка.
                                   II.     Мотивація (2 хв)
- Як вважаєте, який фрукт лікарі називають вітамінною бомбою?
(вислови учнів)
a)                      Розповідь вчителя про ківі (3 хв)
Ківі – «молодий» фрукт, що з’явився тільки в середині 19 століття в результаті окультурення китайської ліани садівником-аматором з Нової Зеландії Олександром Еллісоном. А прадідом ківі є китайський аґрус, завезений До Нової Зеландії.
-  Що нового Ви дізнались про цей цікавий фрукт,  який, напевно, полюбляє більшість з Вас?
b)                     Словникова робота (4 хв)
-  Ви почули декілька складних у написанні слів. Давайте запишемо їх.
-  Відкриваємо зошити, записуємо число, класна робота, тему уроку та словникова робота.
-  До дошки йде…………………………………………
-  Записуємо слова
Слова диктанту:
Нова Зеландія, аґрус, садівник-аматор, вітамінний, не доглянутий ніким, недоглянутий кущ.
c)                      Проблемне завдання (2 хв)
-  Подивіться на останні 2 словосполучення та дайте відповідь чому у першому випадку не пишеться окремо, а у другому - разом.
(учні відповідають)
— не пишеться разом, якщо дієприкметник є означенням і не має залежних слів.
                                III.     Оголошення теми та мети уроку (1 хв)
a)                      Запис речення(5)
-  Продовжимо нашу бесіду про користь ківі. Запишемо невеличку інформацію про нашу вітамінну бомбу.
-  До дошки йде…………………………………………
Виявилося, що ківі містить у своєму складі жири, білки й вуглеводи у необхідній для людини пропорції та забезпечує організм денною нормою вітаміну С.
-  Ви вже знайомилися із темою однорідні члени речення.
-  Які члени речення називаються однорідними?
-  Знайдіть їх у цьому реченні та підкресліть.
-  Поясніть, будь ласка, розділові знаки у цьому реченні.
b)                     Робота з підручником за варіантами (7 хв)
-  Відкрийте підручники на сторінці 140. Я пропоную Вам розділити завдання за рядами.
Перший варіант шукає відповідь на «За допомогою чого у реченні поєднуються однорідні члени?»
Другий – «З якою інтонацією вимовляються однорідні члени речення?»
Третій – «Чим можуть бути виражені однорідні члени речення?»
(Додаток)

-  Прийшов час перевірити вдалось Вам знайти відповіді. Усі уважно слухають відповіді своїх  однокласників, бо потім я буду перепитувати слухачів.
(1 учень з ряду пояснює правило, по 1 учню з інших відповідають)

                                IV.     Узагальнення і систематизація  нових знань (10)
-  Зараз ми з Вами напишемо невеличкий диктант. Та спробуємо знайти та підкреслити однорідні члени речення, визначити типи звязку між однорідними членами.
По-перше, ківі попереджає передчасне посивіння волосся, по-друге, інтенсивно спалює жири в нашому організмі (інтонаційно). Пізньою осінню, узимку, коли
                                                                                                                                             інтонаційно
по планеті,  «блукає» грип, ківі незамінний у дорослому й дитячому раціоні.
                                                                                сполучниковий

Ревматизм, біль, карієс – ось неповний список великих і маленьких
         інтонаційно                                                                              сполучниковий
неприємностей, від яких нас позбавляє ківі. Одне ківі – це добова норма вітаміну С, який зміцнює імунну систему, кровоносні судини, підвищує опір
                                                                  інтонаційно       
організму до різних інфекцій і сприяє боротьбі зі стресом.
                                   V.     Рефлексія (5 хв)
ü     Як ви почувалися на уроці?
ü     Що винесете з уроку?
ü     Який вид роботи був найбільш вдалим?
                              VI.     Домашнє завдання (3 хв)
а)                     Правила сторінка 141-142
б)                    Виписати речення з однорідними з вправи 313 сторінка 140
в)                     Підкреслити однорідні члени речення
г)                     Визначити тип звязку
                          VII.     Оцінювання (2 хв)
Оцінки з коментарем.





ДОДАТОК А

П’яте грудня
Класна робота
Речення з однорідними членами
С/д
Нова Зеландія, аґрус, садівник-аматор, вітамінний, не доглянутий ніким, недоглянутий кущ.

Речення
Виявилося, що ківі містить у своєму складі жири, білки й вуглеводи у необхідній для людини пропорції та забезпечує організм денною нормою вітаміну С.

Диктант
                               
По-перше, ківі попереджає передчасне посивіння волосся, по-друге, інтенсивно спалює жири в нашому організмі (інтонаційно). Пізньою осінню, узимку, коли по планеті,  «блукає» грип, ківі незамінний у дорослому й дитячому раціоні.
 інтонаційно                                                                                                    сполучниковий
Ревматизм, біль, карієс – ось неповний список великих і маленьких                    інтонаційно                                                сполучниковий
неприємностей, від яких нас позбавляє ківі. Одне ківі
– це добова норма вітаміну С, який зміцнює імунну систему, кровоносні судини, підвищує опір                                                                                             
                                                                                        інтонаційно                                                                                        
організму до різних інфекцій і сприяє боротьбі зі стресом.




ДОДАТОК Б

Картка

1.     У садах уже дозріли яблука, груші, сливи.
2.     На городах селяни збирають картоплю, буряки, моркву, помідори.
3.     Березам, кленам, горобинам одягла осінь розкішні сукні.








Комментариев нет:

Отправить комментарий